Czym nowy kanał będzie się różnił od serwisu Youtube, jaki znamy? Będzie podejmował tematy, które są atrakcyjne dla tradycyjnych mediów.

Reklama

Jeśli użytkownik Youtube uzna, że jego film mógłby zainteresować tradycyjne media, lecz nie ma do nich dostępu, będzie mógł umieścić go w nowym kanale. Ten na pewno będzie regularnie i wnikliwie monitorowany przez profesjonalnych dziennikarzy.

Szefowie Youtube już podają przykłady filmów, jakie mogą mieć ogromną wartość dla mediów tradycyjnych: nagranie wykonane podczas trzęsienia ziemi w Chinach, kiedy to zdenerwowany nauczyciel policzkuje autystycznego ucznia, czy przemówienie kandydata na gubernatora stanu Wirginia George’a Allena.

W mediach coraz większego znaczenia nabierają blogi internetowe, profesjonalne media tworzą serwisy, na których reporterzy-amatorzy mogą umieszczać swoje teksty, bądź filmy, teraz przyszła pora na ogólnoświatową telewizję tworzoną przez amatorów. Z pewnością w kanale znajdzie się mnóstwo pozbawionych jakiejkolwiek wartości materiałów. Jednak wśród nich nie zabraknie pewnie prawdziwych perełek, które będą chętnie wykorzystywane przez media tradycyjne.