Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl “Krucjata” zastąpi w piątkowe wieczory emitowane na antenie TVP1 odcinki serialu “Ojciec Mateusz”.

Reklama

Ta produkcja będzie ponownie nadawana w czwartkowe wieczory w TVP1 o godz. 20.30.

"Krucjata” opowiada o życiu i pracy komisarza Jana Góry (pseudonim Mandżaro) oraz innych funkcjonariuszy wydziału zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Każdy z 13 odcinków przedstawia osobną zagadkę kryminalną.

- Trzymająca w napięciu akcja rozgrywa się wokół serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet: wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, bankiera, posłanki - tak serial opisuje TVP. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in.: Vanessa Aleksander, Julian Świeżewski, Masza Wągrocka, Michał Czernecki, Michał Kaleta, Paweł Deląg, Piotr Cyrwus, Rafał Maćkowiak i Tomasz Schuchardt. Scenariusz napisał Wojciech Tomczyk, reżyserią zajął się Łukasz Ostalski. Serial wyprodukowała TVP we współpracy z Akson Studio.

Reklama

W serwisie TVP VOD serial miał premierę 21 listopada 2022 roku. W TVP1 „Krucjata” zyska podtytuł "Prawo serii" i będzie nadawana w piątki o godz. 20.30 począwszy od marca.