Wyemitowane przez TVP1 dwa sezony "Zniewolonej" biły rekordy oglądalności, czym Jacek Kurski chwalił się rok temu na Twitterze:

Reklama

Pękło 3,5 mln! Nowy rekord Zniewolonej 18.08 - 3,51 mln - pisał ówczesny prezes TVP

W ostatnich miesiącach stacja emitowała powtórki tej produkcji, bowiem nowego sezonu jeszcze nie nakręcono. Od najbliższego poniedziałku jednak, widzowie Jedynki, zamiast "Zniewolonej" zobaczą nową telenowelę historyczną "Cena wolności". Rosyjska produkcja opowiada o losach Poliny Lebiediewej, wychowanki księcia Alieksieja Gołowina.

Młoda dama korzysta z dobrodziejstw życia w bogatym majątku i jest najbardziej pożądaną partią w okolicy. Książę organizuje bal, na którym Polina może znaleźć kandydata na męża. Podczas zabawy zjawia się Siergiej (Oleg Mazurow), bratanek Gołowina - utracjusz, karciarz i hulaka. W jednej chwili sytuacja Poliny zmienia się diametralnie, a jej los od tej pory będzie niepewny... - czytamy w opisie serialu

W obsadzie serialu znajdują się m.in. Tatiana Babenkova, Vladislav Vetrov, Oleg Mazurov i Ivan Dobronravov

Reklama

"Cenę wolności" oglądać będzie można pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o godzinie 20.35. Jak na razie Jedynka zakupiła tylko pierwszy sezon serialu, który składa się z 18 odcinków.