W 2. sezonie serialu "Ultraviolet" widzowie zobaczą Filipa Bobka. Postać, w którą wciela się aktor to Jan – agent twórców internetowych kanałów wideo. Filip Bobek pojawił się na ekranie m.in. w serialach Brzydula, Prosto w serce oraz Hotel 52.

Reklama

Maciej Musiałowski wcieli się w postać Stefana Fronta, studenta reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Widzowie znają Musiałowskiego z takich produkcji jak serial "Druga Szansa" czy film "Sala Samobójców".

W Ultraviolecie 2.0 widzowie zobaczą także Wojciecha Mecwaldowskiego. Aktor gra Otto Szewczyka, policjanta z Krakowa, gdzie grupa UV prowadzi śledztwo.

"Ultraviolet" opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Rozpoczyna współpracę z grupą Ultraviolet, internetową społecznością detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja.

Reklama

W 2. sezonie "Ultravioletu", Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste.

Pierwszy sezon serialu swoją premierę miał w październiku 2017 roku w AXN. W sierpniu 2018 roku zadebiutował również w serwisie Netflix.