Serialowy "Botoks" składa się z sześciu odcinków, które poszerzają wątki najbardziej kontrowersyjnego polskiego filmu 2017 roku.

Reklama

Film wywołał mnóstwo emocji głównie ze względu na sposób ukazania polskiej służby zdrowia. Reżyser Patryk Vega utrzymuje jednak, że wszystkie wątki "Botoksu" zostały zainspirowane przez autentyczne historie lekarek.

W główne role wcieliły się Olga Bołądź, Agnieszka Dygant, Katarzyna Warnke i Marieta Żukowska. Na drugim planie towarzyszą im m.in. Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański, Janusz Chabior i Grażyna Szapołowska.

"Botoks" zebrał druzgocące recenzje, aczkolwiek i wśród krytyków znalazło się kilku obrońców filmu, jak m.in. Tomasz Raczek czy Michał Oleszczyk. Widzowie za to "zagłosowali" nogami: tylko w pierwszym tygodniu wyświetlania film obejrzało ponad milion widzów. Po miesiącu liczba ta wzrosła do dwóch milionów.

"Botoks" odniósł także sukces kasowy w Wielkiej Brytanii, gdzie już po dziesięciu dniach emisji zyskał miano hitu komercyjnego numer jeden wśród filmów nieanglojęzycznych dystrybuowanych na Wyspach w roku 2017.

Patryk Vega ma już doświadczenie w kręceniu filmu i serialu jednocześnie - jego "Służby specjalne" posłużyły jako punkt wyjścia dla pięcioodcinkowego serialu emitowanego w TVP2.

Jednak na serial "Botoks" wyłączność ma jak na razie jedynie Showmax, z którym Vega jest związany od startu platformy w lutym ubiegłego roku.