Fabuła serialu koncentruje się wokół ojca rodziny (Krzysztof Globisz), który po wypadku przeprowadza się wraz z córką (Jolanta Fraszyńska) z miasta do leśniczówki pod lasem. Tam w powrocie do zdrowia pomoże mężczyźnie bohaterka grana przez Annę Seniuk.

Reklama

Obecnie trwa budowa planu zdjęciowego, w tym wnętrz tytułowej leśniczówki, w której rozgrywa się duża część akcji serialu. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Oprócz Globisza, Seniuk i Fraszyńskiej w „Leśniczówce” wystąpią m.in. Marian Dziędziel, Henryk Talar, Paweł Deląg, Przemysław Bluszcz, Weronika Książkiewicz i Michał Czernecki - wynika z doniesień portalu wirtualnemedia.pl.

„Leśniczówka” to projekt, który rok temu TVP wybrała w ramach pierwszej odsłony programu Nabór, Ocena, Selekcja (NOS). Koncepcję telenoweli zgłosiła Ariadna Lewańska.

W październiku ubiegłego roku dziennikarz Michał Krzymowski na łamach tygodnika „Newsweek” opisywał, że były doradca zarządu TVP Jan Maria Tomaszewski, prywatnie kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, próbował zainteresować produkcją serialu spółkę Lasy Państwowe. Do współpracy miało nie dojść, ponieważ serial był za drogi. TVP pozwało „Newsweek” za artykuł.

- Od tamtego czasu projekt został gruntownie przebudowany - powiedziano portalowi wirtualnemedia.pl w Telewizji Publicznej.