Akcja serialu "Stranger Things" dzieje się w stanie Indiana, USA, w 1983 roku. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, jednak zaginięcie chłopca okazuje się być początkiem złożonej historii, której meandry są coraz bardziej zawiłe: w miasteczku nagle pojawia się dziwna dziewczynka niewiadomego pochodzenia, a trop śledztwa prowadzi do odkrycia tajnych eksperymentów rządowych.

Reklama

Serial jest wielkim powrotem Winony Ryder i jednocześnie pierwszą rolą telewizyjną aktorki. Znana z kultowych już produkcji, takich jak: "Wiek niewinności" Martina Scorsese i "Małe kobietki" Gillian Armstrong (za oba filmy otrzymała nominację do Oscara), jak również z filmów „z dreszczykiem”, m.in. "Sok z żuka" i "Edward Nożycoręki" Tima Burtona. Oprócz weteranów: Winony Ryder i Davida Harboura (Newsroom, Manhattan, Infiltrator, Tajemnica Brokeback Mountain), w serialu "Stranger Things" zobaczyć można utalentowanych aktorów, którzy mimo młodego wieku mogą pochwalić się już solidnym portfolio. W serialu zobaczymy m.in. Finna Wolfharda (Nie z tego świata, The 100), Millie Bobby Brown (Chirurdzy, Współczesna rodzina), oraz Noah Schnappa (Most szpiegów).

Twórcy serialu - bliźniacy Matt i Ross Duffer oraz producenci Shawn Levy i Dan Cohen, stworzyli trwający osiem godzin film, który podzielili na godzinne odcinki. Dzięki temu zabiegowi, serial wciąga i ogląda się go niczym produkcję kinową. Dodatkowego smaku dodaje stylistyka lat 1980, która przywołuje tradycje przygodowych produkcji w stylu E.T. czy Goonies z lat 1980.

Reklama