Jak podaje "Super Express", nad scenariuszem serialu pracują Wojciech Fułek oraz reżyser Paweł Chmielewski. Twórcy konsultują swoje pomysły z synem Violetty Villas. Krzysztof Gospodarek zastrzegł bowiem w Urzędzie Patentowym pseudonim mamy i od tego momentu każdy, kto w sposób komercyjny będzie chciał to wykorzystać, musi pytać o zgodę.

Reklama

Też chciałbym, żeby powstał ten serial. Rozmowy na ten temat trwają od blisko dwóch lat, umowa jest dopiero przygotowywana - mówi nam Gospodarek i dodaje: - Taki serial musi mieć odpowiedni budżet, choćby na budowę scenografii Casino de Paris w Las Vegas, gdzie występowała moja mama. Nie zależy mi na "produkcji za 10 zł", bo wtedy będzie to kicz, a moja mama, proszę mi wierzyć, nie była kiczowata, choć czasem tak przedstawiają ją media.

W postać Violetty Villas wcieli się Katarzyna Figura. Gospodarek jest zadowolony z takiego obsadzenia głównej roli, ponieważ uważa Figurę za utalentowaną aktorkę. W produkcji pojawi się także prawnuczka artystki:

Aktorka, która zagra maleńka Violettę, jest już wybrana. To 4-letnia Ania Gospodarek, moja wnuczka - zdradza Gospodarek tabloidowi.

W serialu pojawi się także Joanna Moro, która ponownie wcieli się w Annę German.

Premiera nowego serialu o życiu Violetty Villas zaplanowana jest na 2017 rok.