Anderson już niebawem powróci do kreacji, dzięki której zyskała sławę. Właśnie trwają prace nad kontynuacją "Z archiwum X". Produkcja, nadawana w telewizji w latach 1993-2002, opowiadała o parze agentów FBI, którzy prowadzą śledztwa w niewyjaśnionych sprawach. W 1998 roku do kin trafiła wersja filmowa - "Z archiwum X: Pokonać przyszłość". Dziesięć lat później powstał kolejny pełnometrażowy obraz - "Z archiwum X: Chcę wierzyć".

Reklama
Twitter

Obecnie realizowany jest nowy minisezon, na który złoży się 6 odcinków. Ich premierę zaplanowano na 24 stycznia 2016 roku. Realizacją zajmuje się twórca oryginału, czyli Chris Carter. Scenariusz razem z Carterem napisali Darin Morgan, Glen Morgan i James Wong.

Udział w nowym "Z archiwum X" potwierdzili również David Duchovny (jako Fox Mulder) i Mitch Pileggi (Walter Skinner). Niedawno dołączył do nich Joel McHale, który wcieli się w Tada O'Malleya.

Powrót do postaci, z którą było mi tak dobrze, będzie dziwnym uczuciem, ale i świetną zabawą. Wrócimy wszyscy, ale będziemy starsi i mądrzejsi. Wyciągniemy z tego jak najwięcej. Praca będzie pewnie bardziej męcząca, ale i fajna zarazem. Ciągle w to nie wierzę. - komentowała jakiś czas temu Anderson.