"Z Archiwum X" to najsłynniejszy serial lat dziewięćdziesiątych i jedna z najbardziej kultowych serii wszech czasów. Tak oddanych fanów i liczby prestiżowych nagród zazdroszczą jej twórcy wielu współczesnych hitów. To produkcja, na którą z zapartym tchem czekają zarówno widzowie, jak i krytycy. Już w styczniu na kanale FOX, 13 lat po premierze ostatniego sezonu słynnego serialu, Gillian Anderson i David Duchovny ponownie wcielą się w rolę legendarnych agentów FBI – Dany Scully oraz Foxa Muldera, stawiając czoła niewyjaśnionym zagadkom o podłożu paranormalnym.

Reklama

Podczas 2-dniowego wydarzenia telewizyjnego na kanale FOX, widzowie zobaczą dwa pierwsze odcinki najnowszego sezonu "Z Archiwum X" zaledwie kilkanaście godzin po ich premierze w USA: odcinek 1. w poniedziałek 25 stycznia o godz. 21:00 oraz odcinek 2. we wtorek 26 stycznia o godz. 22:00.

Serial "Z Archiwum X" zdobył wiele cennych laurów, m.in. 5 statuetek Złotych Globów, 16 Emmy, 5 Saturnów oraz aż 111 nominacji w prestiżowych konkursach. W 2012 roku magazyn Entertainment Weekly umieścił go na 4. miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza. Dzisiaj, po kilkunastu latach od emisji ostatniego odcinka, niemal każdy dorosły widz wciąż rozpoznaje charakterystyczną muzykę z czołówki (skomponowaną przez Marka Snowa) oraz kojarzy hasło „The Truth is Out There".

W najnowszej serii "Z Archiwum X" zobaczymy sześć odcinków. Trzy z nich napisał i wyreżyserował Chris Carter. Pozostałymi zajęli się weterani: Glen i Darin Morgan oraz James Wong. Obok Anderson i Duchovnego w produkcji pojawi się także Mitch Pileggi, który zagra Waltera Skinnera, szefa Muldera i Scully, balansującego pomiędzy lojalnością wobec swoich agentów a oczekiwaniami przełożonych oraz William B. Davis, pamiętny „Palacz”, znany z wcześniejszych odcinków. W serialu gościnie wystąpią także m.in. Lauren Ambrose - pamiętna Claire Fisher z „Sześciu stóp pod ziemią”, Joel McHale - znany m.in. z filmów „Ted” i „Zbaw nas ode złego”, a także Annabeth Gish („The Bridge: Na granicy”) i Rhys Darby („Zakochane ptaszki”).

Fani na całym świecie zastanawiają się dziś jak w dawnych rolach wypadają Anderson i Duchovny, czy pomiędzy agentami nadal trwa nieuchwytne napięcie i chemia, która uczyniła ich jedną z najciekawszych par małego ekranu? A przede wszystkim, czy nowy sezon przyniesie odpowiedź na nurtujące pytanie o istnieniu pozaziemskiej cywilizacji? Dowiemy się już w wkrótce.

Dwudniowa premiera nowego sezonu "Z Archiwum X" na FOX w poniedziałek 25 stycznia 2016 o 21:00 oraz we wtorek 26 stycznia o godz. 22:00.