Nowy serial zadebiutuje na antenie TVP2 w piątek 5 września. W "O mnie się nie martw", oprócz Joanny Kulig wystąpią Stefan Pawłowski, Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Andrzej Zieliński. Zdjęcia już są w toku!

Reklama

"O mnie się nie martw" to ciepły, pełen humoru i emocji serial opowiadający o zderzeniu dwóch światów i dwóch filozofii życia. Świat zwykłych ludzi, żyjących od pierwszego do pierwszego, zostaje zderzony z wymuskanym światem zamożnych prawników. Jak się jednak okaże, na osobiste spełnienie i szczęście jedni i drudzy będą musieli ciężko zapracować.
O mnie się nie martw” opowiada o perypetiach grupy ludzi, które poznajemy z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi. Jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy, nie ma wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga ma za to świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i ostry język. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w świecie, w którym rządzą pozory, nie da się żyć szczęśliwie. Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań, trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie nawzajem potrzebni.

Widzowie zostaną skonfrontowani także z prawnymi problemami ludzi, którzy padli ofiarą przestępstwa, z ich emocjami, tęsknotami i tym, co sprawiło, że zaufali niewłaściwym osobom. Jedną z takich spraw zajmie się nasza główna bohaterka, bo to… sprawa dla niej, dla kogoś, kto potrafi utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, znając je doskonale z własnego doświadczenia. Iga, niczym pamiętna Erin Brockovich – w sposób naturalny, choć niejako mimochodem – stanie się łącznikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, którzy pomocy tej mogą udzielić.

"O mnie się nie martw", będąc opowieścią lekką i pełna humoru, jest jednak także serialem z misją, dotykającym prawdziwych, aktualnych problemów społecznych.

Zdecydowałam się zagrać rolę Igi po przeczytaniu scenariusza, który okazał się wyjątkowy i w stu procentach przekonał mnie do udziału w tym przedsięwzięciu – podkreśla Joanna Kulig, która stosunkowo rzadko pojawia się w serialach. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim ze swoich znakomitych ról filmowych, w tym z roli Alicji w filmie „Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej, w którym zagrała u boku Juliette Binoche. Za tę kreację została uhonorowana Polską Nagrodą Filmową „Orzeł” oraz laurami na Gdynia Film Festival. To kolejne nagrody w dorobku tej utalentowanej aktorki. Wcześniej była nagradzana m.in. za role w filmie „Środa czwartek rano” Grzegorza Packa i spektaklu telewizyjnym „Doktor Halina” w reż. Marcina Wrony.