Seriale, jakie szykuje TVP2, to "Orzeł", "Prokurator" oraz 2. sezon "Krew z krwi". Jak powiedział w rozmowie z wirtualnemedia.pl Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2, stacja zamierza pokazać widzom pierwsze efekty swojej pracy w przyszłym roku:

Reklama

Stawiamy na polskie seriale, chcemy je robić metodą filmową. Prace na tymi produkcjami są bardzo intensywne, toczą się już od wielu miesięcy. Mam nadzieję, ze pierwsze efekty zobaczymy w przyszłym roku - dodaje. Nie wiadomo jednak, który serial widzowie Dwójki zobaczą w pierwszej kolejności. To projekty na kilka lat - powiedział szef TVP2.

"Krew z krwi" to historia kobiety, która po śmierci męża, znajduje się w samym centrum mafijnych porachunków. Aby uchronić swoją rodzinę, musi zacząć działać według przestępczych reguł. Pierwszy sezon "Krew z krwi" został wyprodukowany dla Canal+. Telewizja Polska pokazała go rok temu i odkupiła do niego prawa.

"Prokurator" będzie serialem opowiadającym o emerytowanym prokuratorze, który próbuje wyjaśnić zagadkę z przeszłości, dotyczącą jego rodziny. Pomagać mu będzie młody policjant. Nieoficjalnie mówi się, że w tytułową rolę wcieli się Piotr Fronczewski.

Czytaj więcej: Piotr Fronczewski gwiazdą nowego serialu TVP? >>>

Kolejną produkcją, nad którą pracuje TVP2, jest wojenny serial, opowiadający o losach załogi okrętu ORP "Orzeł". Produkcja zastąpi na antenie TVP2 "Czas honoru", który po 7. sezonach zniknie z ekranów.