Akcja serialu dzieje się trzy lata po tym niewyjaśniony wydarzeniu. Każdy z pozostawionych nadal odczuwa skutki zniknięcia części populacji. Wszyscy muszą nauczyć się na nowo żyć. "Czternasty października stał się dla 'Pozostawionych' nowym jedenastym września" - opisuje serial "Stopklatka".

Reklama

Bohaterom trudno jest otrząsnąć się po tym, co się wydarzyło. Serial skupia się na dramatach bohaterów, próbujących radzić sobie ze stratą, która ich dotknęła.

Jeżeli twórcom serialu uda się udźwignąć tak rozrysowaną opowieść, mają szansę stworzyć adaptację lepszą niż (świetny) oryginał, bo bardziej emocjonującą i intrygującą, niepodającą niczego na tacy, ale odwołującą się do inteligencji widza - pisze recenzent "Polityki".

Serial powstał na motywach bestsellerowej książki uznanego powieściopisarza i scenarzysty Toma Perrotty pt. The Leftovers. Producentami serialu są Damon Lindelof (laureat Emmy® za Lost: Zagubieni) oraz sam Perrotta (nominowany do Oscara za "Małe dzieci").

Reklama

W roli głównej występuje Justin Theroux (Mulholland Drive; mini serial HBO John Adams, serial HBO Sześć stóp pod ziemią) jako Kevin Garvey, szeryf, ojciec dwójki już prawie dorosłych dzieci, próbujący zachować pozory normalności w tej nietypowej sytuacji. W pozostałych rolach występują: Amy Brenneman (Prywatna praktyka); Christopher Eccleston (Thor: Mroczny świat) oraz Liv Tyler (Nieznajomi, Władca pierścieni).