Serial zadebiutuje na antenie HBO dzień po amerykańskiej premierze, czyli 30 czerwca. Produkcja powstała na motywach bestsellerowej powieści Toma Perrotty The Leftovers. Producentami serialu są Damon Lindelof, laureat Emmy za serial "Lost: Zagubieni" oraz Tom Perrotta, nominowany do Oscara za "Małe dzieci".

Kiedy nagle znika 2% ludności, ci, którzy pozostali, starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Akcja serialu rozpoczyna się trzy lata później, kiedy ludzie nadal odczuwają skutki niewytłumaczalnego zniknięcia. Trudno im odciąć się od tego, co się wydarzyło.

W dziesięcioodcinkowym serialu w roli głównej występuje Justin Theroux (Mulholland Drive; mini serial HBO "John Adams", serial HBO "Sześć stóp pod ziemią") jako Kevin Garvey, szeryf, ojciec dwójki już prawie dorosłych dzieci, próbujący zachować pozory normalności w tej nietypowej sytuacji. W pozostałych rolach występują: Amy Brenneman ("Prywatna praktyka"); Christopher Eccleston ("Thor: Mroczny świat") oraz Liv Tyler ("Nieznajomi", "Władca pierścieni").

Premierowe odcinki serialu "Pozostawieni" będzie można oglądać od 30 czerwca w każdy poniedziałek o godz. 22.00 w HBO. Serial będzie również dostępny w serwisach HBO GO i HBO OD.