1. Czego możemy się spodziewać?
Nadchodzący sezon ma być najmroczniejszym i najbardziej krwawym z tych do tej pory wydanych. Scenariusz sezonu będzie bazował na drugiej części "Nawałnicy mieczy", ale nie tylko. Elementy fabuły "The Winds of Winter" oraz "A Dream of Spring" - a więc dwóch jeszcze niewydanych części - też miały być wykorzystane przy jego produkcji.

Reklama

2. Tytuły odcinków i daty ich premier
Znamy tytuły pierwszych odcinków 4. sezonu "Gry o tron". Są to kolejno: "Two Swords" (6 kwietnia), "The Lion and the Rose" (13 kwietnia), "Breaker of Chains" (20 kwietnia), "Oathkeeper" (27 kwietnia) i "First of His Name" (4 maja).

3. Obsada
Wiemy jak wyglądają bohaterowie 4. sezonu. Zdjęcia pod linkiem

4. Czwarty sezon to nie koniec
"Gra o tron" będzie mieć 7 albo 8 sezonów. Twórcy "Gry o tron" zdradzili w "Vanity Fair", że mają w planach zakończyć "Grę o tron" po 7 albo 8 sezonach. George R.R. Martin już im opowiedział, jak zakończy się saga, stąd też mogą planować wszystko, włącznie z zakończeniem. Pod linkiem znajdziecie więcej materiałów z sesji zdjęciowej.

5. Czy "Gra o tron" trafi do kin?
Podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji premiery czwartego sezonu "Gry o tron", autor literackiego pierwowzoru George R.R. Martin stwierdził, że być może serial przeniesie się do kin. Martin stwierdził, że opowieść nabiera takiego rozmachu, że być może, aby należycie zamknąć wszystkie wątki, zamiast finałowego odcinka potrzebny będzie film kinowy. Pisarz dodał, że mogłoby to być nawet 100-milionowe widowisko. Taki budżet pozwoliłby chociażby na ukazanie smoków w całej ich krasie.

Pisarz dodał, że prowadzone są rozmowy z producentami serialu w sprawie filmu/filmów. Być może zamiast "Gry o tron" na ekran kinowych trafią "Tales of Dunk and Egg" (wydane w Polsce pod tytułem "Opowieści z Siedmiu Królestw"). Ich bohaterami są Ser Duncan Wysoki (Dunk) i jego giermek Jajo (późniejszy król Aegon V). Akcja rozgrywa się 90 lat przed pierwszym tomem "Gry o tron". Ewentualnym studiem, w którym film mógłby powstać, wydaje się Warner Bros., który na podstawie seriali HBO zrealizował już parę kinowych tytułów.

6. Ku pamięci! Co się działo w serii 3.
HBO, dla wiernych fanów serialu i tych którzy losy bohaterów śledzą pobieżnie przygotowało film, w którym aktorzy opowiadają, co się działo w zeszłym sezonie z ich bohaterami.