Pierwszy odcinek serialu telewizyjna Jedynka wyemitowała w piątek, 22 lutego, o godzinie 20.20. Historia German od razu podbiła serca Polaków. Emitowane do tej pory dwa odcinki oglądało za każdym razem około 6 mln widzów.

Reklama

W Rosji serial ten emitowany był od września 2012 roku, a każdy odcinek przyciągał przed telewizory ponad 22 mln widzów. Odtwórczyni głównej roli, pochodząca z Wilna polska aktorka Joanna Moro, stała się tam jedną z największych telewizyjnych gwiazd.

Anna German jest dla Rosjan legendą. Wszyscy śpiewają jej piosenki, nawet młodzi ludzie. Jej twórczość przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Poza tym rosyjska telewizja robi naprawdę dużo programów o artystach minionej epoki. Opowiadają o ich twórczości, o życiu. Dlatego tam zrobiliśmy serial o Annie German - zdradziła Joanna Moro.

Serial "Anna German" liczy 10 odcinków i opowiada historię legendy polskiej piosenki Anny German, która w latach 60. i 70. XX wieku podbijała serca europejskiej publiczności.

Otrzymała dziesiątki nagród na światowych festiwalach, nagrała kilkadziesiąt płyt. Śpiewała w siedmiu językach. Koncertowała m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS, oraz ZSRR. W Rosji do dziś uważana jest za największą muzyczną legendę.

To była nieprawdopodobna kobieta. Nigdy niczego nie udawała. Była na scenie, ślicznie wyglądała, ale nigdy nie traktowała tego, jako coś niezwykłego. Zawsze była naturalna, opanowana i optymistycznie nastawiona. Z natury jestem energiczna, a jako Anna German musiałam być bardzo stateczna i zrównoważona. Zależało nam przede wszystkim na tym, żeby oddać jej charakter i emocje - powiedziała Moro w wywiadzie dla PAP Life.

Serial o German jest rosyjsko-ukraińsko-polską produkcją, którą reżyseruje Polak Waldemar Krzystek. Oprócz Joanny Moro, na ekranie zobaczyć można także inne polskie aktorki, m.in. Marietę Żukowską, Olgę Frycz i Karolinę Gorczycę.

Czwarty odcinek serialu "Anna German" już w piątek, 15 marca, o godzinie 20.20 na antenie TVP1.