Niezmiernie cieszymy się, że Gillian Anderson zdecydowała się na powrót do telewizji i wybrała właśnie nasz serial - powiedział producent Bryan Fuller. Inteligencja i wyrafinowanie, jaką odznacza się Gillian czynią z niej idealną odtwórczynię roli psychoterapeutki głównego bohatera - dodał.

Reklama

Gillian Anderson, którą widzowie na całym świecie wciąż pamiętają z roli agentki FBI Dany Scully z przełomowego serialu "Z archiwum X", pojawi się w serialu wieloodcinkowym po raz pierwszy od dziesięciu lat. Aktorka ponownie będzie miała okazję wykazać się talentem dramatycznym, wcielając się w postać dr Bedelii Du Maurier, psychiatry seryjnego mordercy Hannibala Lectera. W serialu widzowie zobaczyć będą mogli także nominowanego do Oscara Laurence'a Fishbourne'a.

"Hannibal", którego premierę zapowiedziano na wiosnę 2013 roku, powstaje na zlecenie telewizji NBC i jego produkcją zajmuje się ekipa odpowiedzialna za doskonale przyjęty przez krytyków serial "Gdzie pachną stokrotki".

Gillian Anderson urodziła się 9 sierpnia 1968 r. w Chicago. Karierę aktorską rozpoczęła w teatrze. W 1992 r. wzięła udział w castingu do roli w serialu "Z archiwum X", który przyniósł jej międzynarodową sławę. Za rolę agentki specjalnej FBI Dany Scully otrzymała nagrody Emmy i statuetkę Złotego Globu. Po zakończeniu zdjęć do finałowej, dziewiątej serii "Z archiwum X" aktorka ograniczyła swoją aktywność zawodową. Pojawia się sporadycznie w filmach telewizyjnych i miniserialach, nieczęsto można oglądać ją w kinie. W jej filmografii wyróżnia się "Świat zabawy", za który otrzymała powszechne pochwały. Prywatnie aktorka jest matką trojga dzieci z różnych związków.