Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, po emisji trzech pierwszych odcinków "Przyjaciółek" oglądalność wynosiła 2,45 mln widzów, co stanowi znacznie lepszy wynik, niż oglądalność serialu "Szpilki na Giewoncie" emitowanego w tym samym okresie ubiegłego roku. Dzięki "Przyjaciółkom" Polsat jest liderem rynku telewizyjnego w tym paśmie.

Reklama

Produkcja opowiada historię czterech kobiet, które w liceum były przyjaciółkami, jednak później życie rozwiało je w rożne strony. Po latach spotykają się ponownie i jak się okazuje, stara przyjaźń nie zardzewiała. Bohaterki serialu są bardzo różne, każda inaczej pokierowała swoim życie i zmaga się z innymi problemami. Kobiety wspierają się wzajemnie i pomagają sobie w rdzeniu sobie z życiowymi przeszkodami. W rolę tytułowych przyjaciółek wcielają się Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska i Magdalena Stużyńska.

W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, Nina Terentiew zdradziła, że stacja podjęła decyzję o nakręceniu 2. sezonu, ponieważ jest usatysfakcjonowana wynikami oglądalności serialu:

Widzowie polubili nasz serial. Myślę, że „Przyjaciółki” odzwierciedlają sytuacją różnych kobiet na początku XXI wieku - powiedziała dla Wirtualnemedia.pl Terentiew.

Nowe odcinki "Przyjaciółek" pojawią się na antenie Polsatu wiosną 2013 roku.