Zdjęcia do drugiej serii "Lekarzy" ruszyły 17 lipca w Toruniu. Kolejna seria opowiadać będzie dalsze losy pracowników toruńskiego szpitala, a przede wszystkim głównej bohaterki Alicji granej przez Magdalenę Różczkę.

Reklama

Pierwsza seria "Lekarzy" pojawi się na antenie TVN już we wrześniu. Widzowie poznają młodą, utalentowaną i ambitną chirurg - Alicję Szymańską. Jej życie dla widzów rozpocznie się w chwili, gdy ma zaplanowaną przyszłość i jest przekonana, że wszystko potoczy się po jej myśli. Na zawsze chce związać się ze swym ukochanym Krzysztofem. Dobrze też wie, jaką zawodową ścieżką chce podążać.

Jak to zwykle bywa, życie płata figle, a los nie zawsze się do nas uśmiecha. Tak jest również w przypadku Alicji. Nie dostaje się na wymarzony staż z transplantologii, a Krzysztof zupełnie inaczej niż ona widzi ich wspólną przyszłość.

Alicja postanawia zmienić swoje życie. Porzuca Warszawę i wyjeżdża do Torunia. Tamtejszy szpital prowadzony przez Elżbietę Bosak daje jej szansę na zawodowy rozwój. W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy (w tych rolach m.in. Paweł Małaszyński, Szymon Bobrowskie i Wojciech Zieliński).

Nowi znajomi, to czasem zabawny, a czasem nostalgiczny, rozdział w życiu Alicji.

W obsadzie "Lekarzy" znajduje się plejada gwiazd. W rolę Alicji wcieliła się Magdalena Różczka, a towarzyszą jej ponadto m.in.: Danuta Stenka, Jacek Koman, Katarzyna Bujakiewicz, Agnieszka Więdłocha, Piotr Polk i Marcin Perchuć.

Każdemu odcinkowi serialu będą towarzyszyć autentyczne przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach.

Do każdej operacji mieliśmy zrobione ludzkie fantomy, które wyglądały w każdym szczególe tak, jak "pootwierani" ludzie. Przeprowadzaliśmy na tych fantomach prawdziwe operacje - powiedziała PAP Life Magdalena Różczka zaraz po zakończeniu zdjęć do pierwszej serii serialu. Aktorka dodała także, że przed rozpoczęciem pracy na planie tej produkcji, przygotowywała się do niego ucząc się od samych lekarzy...

Jeździłam do szpitala i obserwowałam, jak lekarze się zachowują, a nawet jak operują - powiedziała PAP Life Różczka.

Scenariusz napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak i Marek Kreutz. Pierwszą i drugą serię reżyserują Filip Zylber i Marcin Wrona. Autorami zdjęć są Jan Holoubek i Tomasz Dobrowolski.

Pierwsza seria liczy 15 epizodów, które będzie można oglądać już od września w TVN.