Głównymi bohaterem serialu są inspektor Komendy Głównej Policji Marek Kaszowski oraz podkomisarz Joanna Majewska - funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej.

Reklama

Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora.

Z początku Kaszowski i Majewska darzyć się będą niechęcią, jednak z czasem ich relacje ewoluują. W każdym z odcinków bohaterowie będą dostrzegać w sobie coraz więcej pozytywów.

Głównym bohaterom pomagają w pracy m.in.: Młody - aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa, Monika - policjantka, Marcin - technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii oraz Basia - patolog.

Każdy z 13 odcinków serialu opisywać będzie jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości. Sprawy nie zawsze rozwiązywane będą zgodnie z prawem, jednak zawsze z poczuciem sprawiedliwości inspektora Kaszowskiego. Historie te łączą przeplatające się wątki osobiste inspektora i jego współpracowników.

Reklama

W rolę inspektora Kaszkowskiego wciela się Bogusław Linda, a podkomisarz Joannę Majewską gra Anna Grycewicz.

Reklama

Moja bohaterka jest młoda, ale ma już dość bogate doświadczenie. Przeszła kurs FBI w USA, a jej ojciec jest byłym policjantem. Joanna jest na początku bardzo konkretna i rzeczowa, jednak w czasie pracy przekonuje się do współpracowników i staje się jedną z nich - powiedziała PAP Life Anna Grycewicz. Przeczytałam ten scenariusz z zapartym tchem. Historie głównych bohaterów bardzo się rozwijają. Nie chcemy pokazać świata na wyrost kolorowego, bo taki wcale nie jest. Pokazujemy zwyczajne życie - dodała aktorka.

TVP2

Grycewicz przyznała także, że jest mile zaskoczona pracą z Bogusławem Lindą. Bogusław Linda jest wspaniałym człowiekiem. Nie stwarza niepotrzebnego dystansu w pracy. Każdemu życzę takiego partnera na planie - powiedziała PAP Life Grycewicz.

Reżyserem pierwszych sześciu odcinków jest Greg Zgliński - twórca m.in. filmu "Wymyk". Podchodzimy do tego bardzo filmowo. Ekipa, która z nami pracuje, ma doświadczenie przede wszystkim w realizowaniu filmów fabularnych. Czujemy się tu jak na planie filmu, a nie serialu - powiedział PAP Life Greg Zgliński. To jest nietypowy serial kryminalny. Nacisk kładziemy tu na tajemnicy i szukaniu rozwiązania tej zagadki, a nie na tym, kto zabił - powiedział Zgliński.

Drugą połowę serialu, czyli odcinki od 8 do 13 wyreżyseruje Borys Lankosz - twórca m.in. głośnego "Rewersu". Odcinek siódmy wyreżyseruje scenarzysta serialu Igor Brejdygant.

Zdjęcia do "Paradoksu" rozpoczęły się w Łodzi 25 czerwca i potrwać mają do połowy października.

Widzowie będą mogli śledzić losy bohaterów "Paradoksu" już jesienią w TVP2.