"Kumple" to dość nietypowy projekt zainicjowany przez samych aktorów oraz zaprzyjaźnionego z nimi reżysera Adama Molaka, który jest również autorem scenariusza oraz producentem.

Reklama

Napisałem scenariusz, wymyśliłem całą historię, całą oprawę tego sitcomu i jeszcze to reżyseruję. Robimy wszystko własnymi siłami. W dzisiejszych czasach nie można czekać, aż ktoś nam coś zaproponuje, przyjdzie do nas. To my musimy szukać możliwości i działać na własną rękę. Taki był właśnie główny impuls, a ponieważ wcześniej pisałem bardzo dużo rzeczy, zajmowałem się scenariuszami, postanowiłem to wykorzystać. Udało mi się namówić do tego wspaniałych ludzi, którym ten projekt się spodobał i bardzo się w niego zaangażowali. I tworzymy to wszystko wspólnymi siłami - powiedział portalowi aleseriale.pl Adam Molak

W serialu główne role zagrają Przemysław Cypriański, Joanna Jabłczyńska i Aleksandra Kisio. Jak twierdzą sami aktorzy, do projektu nie trzeba było ich długo namawiać:

Pomysł zrodził się w głowie mojego przyjaciela Adama Molaka. I on mnie do tego namówił, zresztą długo nie musiał mnie namawiać. Spodobał mi się temat: historia dwóch kumpli, takich od dziecka i stąd też roboczy tytuł "Kumple". Jest tam też siostra, w której kocha się z kolei mój kumpel. I jest jeszcze czwarta osoba, sąsiadka - cytuje wypowiedź Przemysława Cypriańskiego portal aleseriale.pl

Nakręcono już pilot "Kumpli" liczący 10 odcinków. Twórcy serialu prowadzą ponoć rozmowy ze stacjami telewizyjnymi, które miałyby emitować ich dzieło. Czy któraś z nich zdecyduje się zainwestować w ten innowacyjny projekt?

Reklama