"Prawo Agaty" było jedną z kilku nowości w wiosennej ramówce stacji TVN. W przeciwieństwie do nieudanych produkcji pokroju "Szymon na żywo" czy "Woli i Tysio na pokładzie", serial o warszawskich prawnikach spodobał się widzom.

Reklama
TVN/East News/Agnieszka K. Jurek / AGNIESZKA K. JUREK

Główną bohaterką "Prawa Agaty" jest młoda prawniczka Agata Przybysz. W tę postać wcieliła się Agnieszka Dygant, dla której rola pani adwokat okazała się bardzo udanym powrotem na mały ekran po macierzyńskiej przerwie. Na planie aktorce partnerują Leszek Lichota, Daria Widawska, Tomasz Karolak i Małgorzata Kożuchowska.

Serial była emitowany na antenie TVN w każdą niedzielę o godzinie 21.00. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, "Prawo Agaty" oglądało średnio 2,99 mln osób, co dało stacji TVN pozycję wicelidera w rynku. Lepszą oglądalnością w tym paśmie cieszył się tylko Polsat, który emitował w niedzielne wieczory show "Must be the music. Tylko muzyka".

W maju rozpoczęły się zdjęcia na planie 2. sezonu serialu. Nowe odcinki "Prawa Agaty" pojawią się na antenie już jesienią.