Joanna Kulig gra Martę Lorenz, dwudziestoczteroletnią studentkę V roku Rzeźby na warszawskiej ASP. Lekarze diagnozują u niej chłonniaka, ona nie jest jednak w stanie podjąć leczenia. Dziewczyna nie chce rozpocząć chemioterapii, ponieważ uważa, że i tak wszystko skończy się źle.

Reklama
HBO / Lidia Sokal

W drugim sezonie produkcji HBO ponownie wystąpią Jerzy Radziwiłowicz, Krystyna Janda, Ilona Ostrowska i Łukasz Simlat. W nowej obsadzie pojawiają się Danuta Stenka w roli dawnej miłości Andrzeja, Janusz Gajos jako dyrektor dużego konsorcjum, cierpiący na „napadowy zespół lękowy”, a także Magdalena Cielecka, która występuje w roli bezdzietnej, prawie czterdziestoletniej prawniczki.

HBO / Lidia Sokal

Do ekipy reżyserskiej, obok Anny Kazejak i Jacka Borcucha, dołączył Marek Lechki (Erratum, Moje miasto, Astronom). Szefem zespołu scenariuszowego pozostaje Przemek Nowakowski.

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca lipca. Premiera drugiego sezonu "Bez tajemnic" w HBO została zaplanowana na jesień 2012 roku. Producentem wykonawczym jest Telemark.