Filip Chajzer przyznał, że jest w szoku po tym, co zobaczył w mediach społecznościowych. Chodzi o brutalny filmik, na którym widać jak grupka nastolatków znęca się nad kilkuletnim chłopcem. Dziennikarz zobowiązał się do pomocy chłopcu z Chorzowa.

Reklama

Filip Chajzer rusza na pomoc 9-latkowi z Chorzowa. "Bezsilność jest tak straszna"

Amatorskie nagranie pojawiło się w serwisie X (dawniej Twitter). Na filmie grupka nastolatków bije i krzywdzi, jak się później okazało, 9-letniego chłopca ze spektrum autyzmu. Oprawcy zmuszają dziecko do krytyki klubu piłkarskiego Ruchu Chorzów, a następnie niszczą rower swojej ofiary. Chłopczyk wybucha płaczem.

Filip Chajzer nie mógł przejść obojętnie obok takiego pokazu agresji i zwyrodnienia.

"Mam rozdarte serce. Serio. Ja już nie daje rady patrzeć na to całe dziadostwo, które się dzieje każdego dnia. Jako ojciec, jako człowiek. Właśnie zobaczyłem film z Chorzowa. Amatorskie nagranie oprawców 9-letniego chłopca. Dziecko jest maltretowane. Później nastolatki niszczą dziecku rower. Jego krzyk, rozpacz i bezsilność są tak straszne. Czytam, że 9-latek jest w spektrum autyzmu"– pisze Chajzer na swoim profilu na Instagramie.

"Gdzie są rodzice tych potworów?!"

Na koniec dziennikarz deklaruje pomoc i apeluje do swoich fanów o wsparcie.

"Bardzo chciałbym przekazać mu nowy rower, bardzo chciałbym, żebyśmy dali mu wsparcie. Dzieje się tyle zła. Myślę, że te pogubione dzieciaki, które zadają na nagraniu ból i cierpienie widząc nasze zaangażowanie, zrozumieją, co zrobili. Jesteście ze mną?" – pyta swoich fanów.

Fani niemal jednogłośnie przyłączyli się do Filipa Chajzera. Wielu w komentarzach wspomina również o swoich przykrych doświadczenia, o agresji i przemocy wśród dzieci i nieletnich.

"Mam dziecko w spectrum autyzmu… Po 3 sekundach wyłączyłam to nagranie…; Nikt nie rodzi się z agresją. Nikt nie rodzi się zły. To przykład idzie z góry. Gdzie są rodzice tych potworów?!; Okrucieństwo tego świata tak mocno mnie przytłacza; Wielki szacunek dla pana; Gdzie można dać wsparcie pieniężne, może na nowy rower, a może na adwokata, który u***i oprawców?!; Jestem z tobą Filip, a nowy rower bardzo mu się przyda; Z każdej strony tyle zła się wylewa. Serce krwawi. Jestem z Tobą, jesteśmy; Dopóki są tacy ludzie jak Filip, z takimi cudownymi inicjatywami, świat na pewno nie zejdzie na psy"– piszą internauci w komentarzach.