Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli w serialu "Rodzinka.pl". Następnie pojawiała się w epizodycznych rolach w wielu popularnych produkcjach. Wraz z rosnącą rozpoznawalnością przyszyły też lukratywne kontrakty reklamowe. Julia potrafi także podkręcać zainteresowanie swoją osobą przez związki z celebrytami (była dziewczyną Antka Królikowskiego i Barona) czy drobne medialne aferki, takie jak choćby pyskówka z Joanną Opozdą.

Reklama

Umiejętnie prowadzona kariera w show biznesie przyniosła Wieniawie nie tylko popularność, ale i pieniądze. W rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie" Julka wyznała, że od dziecka bardzo racjonalnie gospodaruje swoimi finansami i od zawsze stawia na inwestycje:

Gdy miałam 14 lat, pierwsze zarobione pieniądze oddałam mamie i poprosiłam, by je odłożyła na jakieś konto, na tak zwany dobry start - chwali się 21-letnia aktorka i dodaje, że dziś gospodaruje już całkiem sporym majątkiem:

Na pierwsze mieszkanie udało mi się uzbierać pieniądze, gdy miałam 18 lat. To był taki pierwszy krok w dorosłość, dzięki czemu troszkę szybciej w nią weszłam. Zawsze uważałam, że najlepiej inwestować w nieruchomości, teraz posiadam trzy mieszkania. Z tym zapleczem zaczynam myśleć o innych inwestycjach, zaczynam trochę ryzykować... - wyznała.

Z takim racjonalnym podejściem do finansów, Julia Wieniawa niebawem zagości na liście najbogatszych polskich gwiazd.