Wczoraj minęło 10 lat od kiedy rządowy samolot Tu-154 rozbił się pod Smoleńskiem. Jarosław Kaczyński, wraz z najważniejszymi politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawicielami polskiego rządu, mimo pandemii koronawirusa, nie zrezygnował z oficjalnych obchodów tego dnia. Grupa kilkunastu oficjeli z prezesem PiS na czele składała kwiaty i znicze pod pomnikiem smoleńskim. Pomiędzy zgromadzonymi nie było zachowanych wymaganych odstępów i nikt nie miał na sobie ani maski, ani rękawiczek.

Reklama

Taka postawa polityków, którzy zamknęli obywateli, sami łamią wszystkie ustanowione przez siebie obostrzenia, oburzyła znaczną część społeczeństwa. Michał Piróg w ostrych słowach napisał, co sądzi o Jarosławie Kaczyńskim i jego świcie:

Zakaz zgromadzeń, zachowany dystans, maseczki, rękawiczki. Wobec wirusa wszyscy jesteśmy równi.
Czy to przejaw totalnej
A) bezczelności
B) głupoty

Każda odpowiedź jest prawidłowa. Bezczelni są i byli zawsze. Głupi bo zaślepieni nienawiścią i władzą.
Nóż w kieszeni normalnie mi się otwiera.
Jak można mieć tak wszystko i wszystkich w dupie. Jak można się czuć tak ponad. Przyjdzie taki czas mam nadzieje, że wszyscy będziemy chodzić swobodnie a wy będziecie siedzieć .
#receopadajaZgromadzenie polityków polityków Prawa i Sprawiedliwości pod pomnikiem smoleńskim skrytykowała wczoraj także Karolina Korwin Piotrowska.

Reklama