Mimo, iż podobnie jak inne gwiazdy show biznesu zalewać swoje media społecznościowe kolejnymi kampaniami reklamowymi, świadomie z tego rezygnuje i poświęca tam uwagę tematom związanym z ekologią. Niestety są firmy, które próbują żerować na jej wizerunku za jej plecami. Kinga Rusin o pomoc w wytropieniu takich nieuczciwych akcji poprosiła swoich fanów:

Reklama

Jeżeli natkniecie się w sieci na reklamy suplementów, ubrań, butów, leków, wycieczek z moim wizerunkiem czy nazwiskiem róbcie screeny i wysyłajcie na priv. Mam ostatnio sporo takich sygnałów. Jeżeli ktoś bezprawnie wykorzystuje mój wizerunek i na tym zarabia (a zdarza się, że sprzedawane są w ten sposób rzeczy złej jakości, a nawet szkodzące zdrowiu) musi ponieść konsekwencje. Wszystkie uzyskane na drodze prawnej odszkodowania będę przeznaczać na cele charytatywne.

Jedyne produkty, które reklamuję i pod którymi się podpisuję to kosmetyki mojej marki Pat&Rub.

Kinga Rusin nie jest jedyną osobą publiczną, która boryka się z kradzieżą swojego wizerunku. Wcześniej podobne problemy mięli między innymi Magda Gessler, Martyna Wojciechowska, Natalia Siwiec, czy Anna Mucha.