Magda Gessler i Volkhart Muller poznali się pod koniec lat 70. w Madrycie. Ona była wówczas początkującą malarką i szukała kogoś, kto sfotografuje jej obrazy. On, uznany ftorter i dziennikarz, korespondent "Der Spiegel" zaoferował pomoc. Bardzo szybko zostali parą i spędzili ze sobą 7 lat. Niestety w 1986 roku mąż Magdy zmarł na nowotwór. Owocem ich związku jest syn Tadeusz, który poświęcił zmarłemu tacie długi post na Instagramie pisząc o jego imponujących, zawodowych osiągnięciach:

Reklama

Dzisiaj wpominam mojego tatę, Volkharta Müllera 1942 -1987🕯
Wyjatkowego dziennikarza i fotoreportera, który dokumentował upadek reżimu Francisco Franco. Jako dziennikarz pomagał tropić ukrywajacych się w Hiszpanii zbiegłych z Niemiec po wojnie nazistów. Był pierwszym fotoreporterem, który dotarł do Lizbony, żeby sfotografować upadek reżimu po zamachu stanu zwanym Rewolucjá Goździków. Pracował dla “Der Spiegla” oraz hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE.
Zajmował się też tematykà baskijskich separatystów przeprowadzajàc liczne wywiady z członkami ETA oraz fotografujàc miejsca ich ataków terrorystycznych. Jako korespondent “Der Spiegla” pracował w Angoli, Mozambiku, Peru, Chile, Argentynie, na Kubie. Portretował członków rodziny królewskiej, Salvadora Dali, Felipe Gonzaleza i mnóstwo zwykłych hiszpanów. Jego fotografie Znajdujá się w archiwach EFE. W 1988 roku otrzymał Order Izabeli Katolickiej wyróżnienie przynawane przez króla Hiszpani za “nieskazitelná lojalność wobec Hiszpani i zasługi obywateli hiszpańskich i cudzoziemskich dla narodu”. Jego prochy spoczywajá pod Madrytem na malutkim malowniczym cmentarzyku. Był człowiekiem oddanym sprawom ludzi, fascynowała go hiszpańska kultura prowicji. Dziękuje @magdagessler_official za niekończáce się opowieści o Volko