Działalność Anji Rubik na rzecz edukowania młodych ludzi w zakresie seksualności zdobywa coraz większy rozgłos. W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu modelka opowiedziała, dlaczego zainicjowała akcję #sexed.pl

Reklama

W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo "seks" pojawia się w nim dwa razy i to w negatywnym kontekście.

Anja stwierdziła, że edukowanie dzieci w zakresie ich seksualności w naszym kraju przez lata opierało się na hasłach: Tego nie dotykaj, tego nie rób

Dodała także, że w Polsce mamy problem z tolerancją wobec mniejszości seksualnych:

Reklama

W Warszawie i Krakowie niebycie heteroseksualnym nastolatkiem nie jest takie straszne. Ale jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na „leczenie” zamiast cię zaakceptować.

Zdaniem Rubik problem polega na tym, że młodzi ludzie są z każdej strony bombardowani treściami o tematyce seksualnej, jednocześnie jednak nikt nie chce z nimi normalnie na ten temat rozmawiać.