Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona celebrytów zaangażowanych w walkę o los polskich dzików, które już od najbliższej soboty znajdą się na celowników myśliwych. Prezenterka jest oburzona, że uchodzący za miłośnika zwierząt prezes Jarosław Kaczyński pozwala na taki proceder:

Do rządzących: Łapy precz od dzików!!! Niszczycie wszystko, całą przyrodę! Niszczycie puszczę, drzewa, zwierzęta! Gdzie jest ich wielki miłośnik - prezes Kaczyński? Czy prezes kocha tylko własne koty?! Dlaczego z projektu ustawy o ochronie zwierząt zniknął zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, panie prezesie? Dlaczego pozwala pan na to barbarzyństwo??! Co wy wyprawiacie?! Przeszkadzają wam dziki, a nie przeszkadzają pedofile w polskim kościele!??? To ich wolicie chronić? Czy ktoś zatrzyma to szaleństwo??? Ludzie, to jest XXI w, środek Europy! JESTEM WŚCIEKŁA!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Do rządzących: Łapy precz od dzików!!! Niszczycie wszystko, całą przyrodę! Niszczycie puszczę, drzewa, zwierzęta! Gdzie jest ich wielki miłośnik - prezes Kaczyński? Czy prezes kocha tylko własne koty?! Dlaczego z projektu ustawy o ochronie zwierząt zniknął zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, panie prezesie? Dlaczego pozwala pan na to barbarzyństwo??! Co wy wyprawiacie?! Przeszkadzają wam dziki, a nie przeszkadzają pedofile w polskim kościele!??? To ich wolicie chronić? Czy ktoś zatrzyma to szaleństwo??? Ludzie, to jest XXI w, środek Europy! JESTEM WŚCIEKŁA! Podpiszcie petycję (link w bio) i przyłączcie się do protestów - dziś o 18.00. w Warszawie pod Sejmem przy pomniku AK oraz w piątek o 17.00. na Rynku Głównym w Krakowie 🙏🏻🐗❤️ #Repost @wwfpolska with @get_repost ・・・ 🐗🐗🐗RZEŹ 210 000 DZIKÓW W POLSCE! TO OZNACZA KONIEC TEGO GATUNKU W NASZYM KRAJU!🐗🐗🐗 . Minister Środowiska skazał na zagładę niemalże całą populację dzików! Jego decyzję stanowczo krytykują sami myśliwi - to wykracza poza myśliwską etykę - mówią. . Do końca lutego prawie wszystkie dziki w Polsce zostaną zabite. Także młode, ciężarne lochy oraz osobniki żyjące w parkach narodowych. Razem ponad 210 000 zwierząt! To działanie okrutne, kosztowne i całkowicie pozbawione podstaw naukowych. Powodem tak haniebnej decyzji jest rozprzestrzeniający się wirus, ale za jego przenoszenie odpowiedzialny jest człowiek. ➡Potępiamy zachowanie Ministra i sprzeciwiamy się wytępieniu populacji dzików w Polsce! NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO WYMORDOWANIA NIEMALŻE CAŁEJ POPULACJI DZIKÓW W POLSCE!

Post udostępniony przez Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak)

Przypomnijmy, że głos w sprawie odstrzału dzików zabrali także Michał Piróg, Kinga Rusin, Marcin Dorociński, Magdalena Boczarska i Edyta Herbuś. Czy politycy posłuchają oburzonych celebrytów? Przekonamy się już niebawem.