Korwin Piotrowska: Zaczęłam otrzymywać groźby, gdy opublikowałam zdjęcia z filmu "Kler". Straszono mnie ekskomuniką

| Aktualizacja:

"W Polsce wszystko staje się polityką, nawet kiedy w sklepie wyciągnęłam płócienny worek na zakupy, pani powiedziała: no jakie lewactwo. Musimy przestać, bo co prawda jeszcze do siebie nie strzelamy, ale już zaczęliśmy bić się po twarzach" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawialiśmy o najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego, polityce oraz odpowiedzialności gwiazd za reklamy.

wróć do artykułu
 • ~ ~
  (2018-09-07 12:51)
  Kasta świętych krów w koloratkach nadal ponad prawem! Ale straszenie piekłem,ekskomuniki i inne klesze czary nie ochronią kościelnego sz.am.ba które zaczyna wypływać coraz bardziej na światło dzienne! Za wszystkie podłości jakie robicie ludziom w imię Boga przyjdzie wam już niedługo zapłacić!!!
 • ~44 dawniej też 44
  (2018-09-07 13:01)
  Kler,kościół to antypolska i pogańska sekta! a rydzyk i inni podobni oszuści w koloratkach powinni zostać surowo ukarani za antypolskie i wywrotowe działania!
 • ~Ateista
  (2018-09-07 12:35)
  Hahahahaha, mnie klerus moze grozic ekskomunia hahaha, to tak jakby mnie ktos woda swiecona grozil! Ja sie sam ekskomunikowalem , juz przed laty.
 • ~zastanawiam się
  (2018-09-07 12:35)
  Antysemityzm zakazany, a antyklerykalizm promowany. Hmmm... A jaka między nimi różnica, pomijając obiekt deprecjacji i nienawiści?
 • ~Wykładowna akademicki na politechnice
  (2018-09-07 12:07)
  Kler to antypolski i pogański film a Smarzowski i aktorzy w nim grający powinni zostać surowo ukarani za antypolskie i wywrotowe działania!
 • ~pochyłe drzewo
  (2018-09-07 12:30)
  Molestowanie dzieci to problem społeczny. Dziwne, że przypisuje się go tylko księżom.
 • ~rekord
  (2018-09-07 12:26)
  Żeby propagować takie badziewie dla antyklerykalnej gawiedzi to rzeczywiście trzeba być pozbawionym szacunku dla samego siebie.
 • ~Akasza
  (2018-09-07 12:30)
  A co to za Pani? Nie znam!
 • ~Misio...,,,,,,,..,,,.,,.,,.,
  (2018-09-07 12:31)
  Oczywiście groźba ekskomuniki jest groźbą karalną? Pani Piotrowska do nieba pani nie pójdzie i pani dusza jest potępiona.Toż dożywocie za taką groźbę to mało.
 • ~Tadeusz
  (2018-09-07 13:36)
  amatorskie te robienie reklamy na podłości swojej
 • ~r
  (2018-09-08 07:51)
  Ekskomunika?. Tylko proszę na piśmie z podpisem i pieczęcią z Watykanu.Inaczej jest nieważna i dalej za "duszyczkę" będą(nasze podatki) kasowali!!!.
 • ~Krystyna
  (2018-09-07 16:59)
  Kto groził p.piotrowskiej przez "p"ekskomuniką ? Proszę podać imię,nazwisko,a nie tak bezosobowo.To mógł być każdy,a cień pada w jednym kierunku.Może to jakaś pani koleżanka lub ktoś kto panią nie trawi.
 • ~prezes
  (2018-09-07 16:23)
  puszczenie tego filmu 3 tygodnie przed wyborami spowoduje efekt odwrotny od zamierzonego przez srodowiska PO,KOD czy Nowoczesnej.Zamiast zniechecic ludzi to ludzi zdenerwuja.Obrazony polski katolik,moze troche leniwy i malo zainteresowany wyborami do samorzadu,wlasnie teraz zmobilizuje sie i powie."A wlasnie,ze pojde i zaglosuje na PiS aby im dowalic-tym co mnie opluwaja".I tak spora ilosc malo aktywnych dotad zwyklych ludzi moze wzmocnic baze wyborcza PiS.Opozycja slabo jednak zna Polakow-Polak nie lubi jak sie publicznie opluwa Kosciol,ksiezy,biskupow i katolikow.Polacy moga po cichu w domu mowic,ze ksieza maja zbyt dobre auta albo ze buduja za duze koscioly ale to mowia w domu,do rodziny,do sasiadki-to nie jest frontalny,publiczny atak na caly kosciol i wierzacych.Tego nalezy sie uczyc z doswiadczen PRL-frontalne ataki na kosciol,jak w latach 50,aresztowanie Wyszynskiego,ataki Gomulki w 1966,zatrzymanie figury Matki Bozej,itp.doprowadzily do wzmocnienia!!! wiary.Zrozumial to E.Gierek,ktory zmienil te polityke w latach 70 i pozwolil na przyjazd papieza w roku 1979.Ponowne ataki na kosciol przez WRON i zabicie ks.Popieluszki oraz kilku innych ksiezy doprowadzily do frontalnego ataku spoleczenstwa na PZPR i upadek PRL.Nawet wladza ludowa,szczegolnie od czasow Gierka ,nie produkowala takich filmow-ten film nie dostalby pozwolenia w wydzialu propagandy KC PZPR,bo wladze PRL wiedzialy,ze takie produkcje sa kontraproduktywne.Wladze PRL pozwalaly nawet produkowac dosc patriotyczne filmy i seriale aby troche przymilic sie rodakom.Film "Kler" jest oznaka calkowicie blednej oceny nastrojow spoleczenstwa-nie odciagnie nikogo od kosciola,odwrotnie-obudzie jeszcze wieksza niechec takich pol-spiacych katolikow do opozycji.Skojarzenia z atakami Dziennika TVP w PRL na ks.Popieluszke i z materialami o nim,ze ma jakas bron,dolary,itp. sa w przypadku filmu Smarzowskiego oczywiste.Rezyser i jego protektorzy zapomnieli,ze w kraju nadal zyja miliony obywateli.ktorzy pamietaja maszyne propagandy WRON i natychmiast polacza te sprawy.
 • ~ona jest głupsza niż sklepowa reklamówka
  (2018-09-07 16:40)
  "....nawet kiedy w sklepie wyciągnęłam płócienny worek na zakupy, pani powiedziała: no jakie lewactwo." Zrozum w końcu koczkodanie, że pani w sklepie mówiła o tobie torbo, a nie o płóciennym worku. Co za zarozumiały głąb!
 • ~nie byłam molestowana
  (2018-09-08 04:38)
  Przyczynek do "Kleru" .Zafundowałam sobie podróż wkoło Polski tuż przy granicach . Jeden z przystanków to Sejny ,Oczywiście przepiękne zdjęcie pana vce min J Zielińskiego na fasadzie ,które samo w sobie jest fasadą (fotoszop to dobry wynalazek ) Obiad i oczywiście Zeppeliny ,zaskoczenie do restauracji zaczęli wchodzić księża zwykli i fioletem obszyci na obiadek ,pan starosta również . Gęsto od sukienek było ,okazało się ,że po uroczystościach kościelno - państwowo -twórczych nadszedł czas na ......? Posiłek . Zażądam pierścienia prawdy !
 • ~ron
  (2018-09-08 10:41)
  ....jedyny sposób na nich to 0 kasy na tacę jeżeli już ktoś chodzi do kościoła a po kolędzie czy innym łażeniu po domach drzwi na klucz albo hasło "księżom wstęp wzbroniony"
 • ~jaity
  (2018-09-07 14:21)
  Mam nadzieję, że kolejny film dla równowagi będzie o imamach. Zwalczając ciemnotę duchownych przywódcównie wolno się zatrzymać na jednym wyznaniu.
 • ~Bn
  (2018-09-07 21:00)
  Na ten film się nie wybieram. Jak ktoś chce się utwierdzić w swej nienawiści do Kościoła, to jego sprawa. Ale jak ktoś powiedział tylko prawda jest ciekawa.
 • ~[\/]┅[╟╢]
  (2018-09-07 21:05)
  Ręce mi opadły i nawet nie miałem jak schować twarzy w dłoniach - poraziła mnie argumentacja stojąca za poparciem dla Roberta Biedronia - "bo pogada ze wszystkimi" - jestem pod wrażeniem inteligencji pani Karoliny Korwin Piotrowskiej.
 • ~Jarek
  (2018-09-07 12:59)
  I to jestvwkasnie zamiatanie pod dywan albo oczernianie. Dlaczego pani nie poda adresu tej parafii gdzie za pogrzeb trzeba zapłacić 2000 tys. Może się okazać, ze to chodzi o eksponowane miejsce vw cmentarzu i tak mniejszych jsk vs cmentarzach komunalnych. 10 lat nie była w kościele a jest ekspertem od porządków w kościele. Tu chodzi objaśni zohydzić kościół tym którzy do niego chodzą!

Może zainteresować Cię też: