Niekonsekwencję wytknęli piosenkarce czytelnicy magazynu "Vege", na którego okładce pojawiło się jej zdjęcie. Niemal w tym samym czasie Ania Wyszkoni wystąpiła w programie Polsatu, w którym zajadała się mięsnymi potrawami. Redakcja skierowanego do wegetarian pisma postanowiła odnieść się do tej sytuacji na Facebooku:

Reklama

Drodzy czytelnicy, byliśmy zaskoczeni, kiedy zaczęliście nam podsyłać linki do programu, w którym Anna Wyszkoni je mięso. Byliśmy pewni, że to musi być nieporozumienie, ponieważ nasza rozmówczyni zapewniała w wywiadzie, że mięsa nie je. Dbamy o to, by magazyn był w 100 proc. wiarygodny. Wiadomo, że każdemu mogą zdarzyć się wpadki, ale staramy się ich unikać i dbać o jakość magazynu "Vege". Pismo tworzymy z myślą o Was, więc dziękujemy, że daliście nam znać o emisji wspomnianego programu.

Jednocześnie poproszono Annę Wyszkoni, by sama skomentowała swoje zachowanie. Gwiazda przysłała do redakcji oświadczenie o następującej treści:

W związku z pojawiającymi się na Państwa profilu internetowym podejrzeniami o moją nieuczciwość wobec Czytelników magazynu "Vege", muszę Państwa poinformować, że program kulinarny, w którym wystąpiłam, był rejestrowany z dużym wyprzedzeniem, kiedy jeszcze moja dieta wegetariańska nie wynikała z wewnętrznej potrzeby i przekonań, stosowałam ją eksperymentalnie i dopiero się z nią oswajałam. Nieszczęśliwie emisja tego programu zbiegła się z pojawieniem się w sprzedaży magazynu "Vege" z wywiadem ze mną i deklaracją, iż nie jem mięsa. Rzeczywiście, nie jem go już od kilku miesięcy, ta przemiana dokonała się we mnie dość gwałtownie.

Przykro mi, że moje pojawienie się w programie Polsatu wzbudziło tak negatywne emocje wśród Państwa Czytelników, jednocześnie zapewniam, że nie było moją intencją wprowadzanie nikogo w błąd ani manipulowanie faktami. Tych z Państwa, którzy poczuli się urażeni, szczerze przepraszam, a jednocześnie zapewniam, że od wielu miesięcy jestem na diecie wegetariańskiej i wszystko, co powiedziałam w wywiadzie dla magazynu "Vege", jest prawdą.

Co sądzicie o tej sytuacji?