Kilka dni temu TVP wyemitowała reportaż Bartłomieja Graczaka mówiący o niejasnych okolicznościach reprywatyzacji dwóch warszawskich kamienic. W materiale podano, iż mieszkania w nich posiadają między innymi Edward Miszczak, Monika Olejnik, Jarosław Gugała i Anja Rubik.

Reklama

Gugała i Miszczak już zapowiedzieli pozwy. Teraz dołączyła do nich Anja Rubik. Na swoim profilu na Facebooku modelka napisała:

W związku z bezprawnymi, karygodnymi i nieprawdziwymi oskarżeniami ze strony stacji TVP Info oraz TVP 1 zdecydowałam podjąć działania prawne w celu ochrony mojego dobrego imienia oraz mojej prywatności.

Rubik zapewnia, że kupiła mieszkanie zgodnie z prawem i za rynkową cenę:

Osób wymienionych przez TVP w oszczerczym materiale nie znam, ani nigdy o nich nie słyszałam. Są one mi całkowicie obce.

Dwa lata temu zgodnie z wszelkimi przepisami prawa nabyłam na wolnym rynku mieszkanie w kamienicy w Warszawie.

Zapłaciłam za nie cenę zgodną z jego rynkową wartością.

Modelka przypuszcza także, że wyemitowany w TVP materiał był atakiem na osoby otwarcie krytykujące obecną władzę:

Stanowczo oświadczam, że działania TVP oraz TVP Info wymierzone we mnie stanowią oszczerstwo, mające na celu zniesławienie oraz naruszenie mojego dobrego imienia. W moim mniemaniu wpisują się one w systematyczną akcję dezawuowania osób, które publicznie występują przeciwko działaniom obecnej władzy politycznej.

Oczekuję ze strony TVP natychmiastowego zaprzestania takich działań, publicznych przeprosin oraz naprawienia zaistniałej szkody.