Fotoreporterzy, którzy robią zdjęcia gwiazdom na celebryckich imprezach, postanowili zwrócić uwagę na problem bezprawnego wykorzystywania ich pracy. Jak twierdzą bowiem, celebryci chętnie wrzucają zrobione przez nich fotografie na swoje konta w mediach społecznościowych, zupełnie za nie nie płacąc.

Reklama

Na liście znany osób, które stosują takie praktyki znalazła się również Joanna Jabłczyńska. To ciekawe, bowiem aktorka jest z wykształcenia prawniczką i pracuje jako adwokat.

Swoje stanowisko w tej kwestii gwiazda "Na Wspólnej" przedstawiła w rozmowie z jastrzabpost.pl:

Ja chciałam zapewnić, że również z dzisiejszej imprezy otrzymamy zdjęcia oficjalne od działu promocji TVNu więc mam prawo akurat do tego, aby te zdjęcia udostępniać u siebie na profilu. Chciałam też zaznaczyć, że fotoreporterzy też powinni mówić jednym głosem, wiadomo, że nazwisk nie podam przy takiej nagonce na nas, ale sami fotoreporterzy wysyłają mi zdjęcia, żeby mogła wstawić je na swoje portale społecznościowe, uznając je za wykorzystanie prywatne. Po prostu z sympatii dostaje od nich te zdjęcia, więc dziwne by było, abym po otrzymaniu od nich zdjęcia, dodatkowo jeszcze kupowała, skoro takowe zdjęcia od nich mam osobiście

Czy te wyjaśnienia przekonają fotoreporterów?

Reklama