Krystyna Janda: Są takie okresy w życiu narodu, że nie można być artystą tylko dla samej sztuki

Krystyna Janda uważa, że artyści nie powinni być obojętni na to, co dzieje się w społeczeństwie, w którym żyją. "Artysta swoim dziełem ma prawo do protestu, specjalnego spojrzenia i interpretacji. Od tego też jest sztuka, odkąd istnieje"

wróć do artykułu
  • ~mariola
    (2016-08-29 15:04)
    A ja jako odbiorca sztuki mam prawo do zignorowania artystow opini oraz bojkotu ich gwiazdorskich poczynan. Nie uwazam, ze ma prawo pouczac ktos, kto zyl w cieple jednego ustroju, gladko przeszedl do kolejnego i nagle potupuje gdzy wladza sie zmienila. To sie nazywa placz za utraconymi korzysciami.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-08-29 15:45)
    Pani Krystyno Mnie uczono: komediant jest od rozśmieszania ,jak odbyt od wypróżniania". Artyści to Błazny ,które za zadanie mają bawić gawiedź. I tyle w temacie.
  • ~Joszko
    (2016-08-29 15:09)
    Stara głupia ruro zajmij się aktorstwem , a nie *********** o rzeczach na których się kompletnie nie znasz
  • ~artysta
    (2016-08-29 21:09)
    Skad tyle holoty na tym forum? Nadprodukcja Rydzyka & company?
  • ~lola
    (2016-08-29 15:36)
    Janda wyluzuj i zejdz ze sceny, ty mi sie kojarzysz z konwulsyjnym trzepaniem glowy.i to ci chyba zaszkodzilo.Bo ci sie klepki w glowie poprzesuwaly
  • ~LOL
    (2016-08-29 15:49)
    Jesteś Janda żałosna
  • ~Dr. Fellood
    (2016-08-29 16:31)
    BRAWO Sz. Pani K. Janda uważa, jeśli TAK Pani uważa, że artyści i propagandziści nie powinni być obojętni na to, co dzieje się w społeczeństwie, w którym żyją. TO ja mam DO PANI PYTANIE , GDZIE PANI BYLA JAK 10/ LAT PO Z PSL ROZKRADALI POLSKE. Gdzie Sz. Pani była, DLACZEGO NA OWE AFERY I ZLODZIEJSKIE POCZYNANAI Sz. Pani głośno nie zwracała UWAGI W OWYCH CZASACH RZADOW ALODZIEI I AFERZYSTOW..Artysta swoim dziełem ma prawo do WIELU RZECZY DO zapomogi państwa względem prywatnej własności, która ma szerzyć kulturę a lansuje projekty z gatunku wybujałych ambicji indywidualność , specjalnego spojrzenia i interpretacji tak wedle własnego uznania i politycznego zapotrzebowania politycznego interpretujacego. Od tego też jest sztuka, odkąd istnieje, zgoda ALE Sz. Pani tworzy ARTE PRO ARTE. A polityka to wyższy stopień kultury społecznej, to nie sztuka dla domorosłych , którzy odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych przypisują sobie rolę politycznych mentorów Narodu.
  • ~SYLVEK
    (2016-08-29 15:41)
    Janda - to ci dopiero artystka .
  • ~hynio
    (2016-08-29 15:52)
    Puk, puk! Pani Jando! Siku zrobione, czas się obudzić!
  • ~Kryska ma racje
    (2016-08-29 16:40)
    Kryska masz racje, ze nic nie moze miec w doooo.pie. Bo jak rezyser zechce anala, to bedziesz przed kreceniem z doooo.py wyciagac?
  • ~oz
    (2016-08-29 16:31)
    ciekawe co sobie w D U P Ę wsadziła Janda plecie jak poroniona
  • ~zbiniu
    (2016-08-29 21:16)
    "...przynieśli temu krajowi hańbę..." Dla Jandy nasz kraj to tenkraj. I na dodatek w tenkraju korytko zabrano.
  • ~andrzej
    (2016-08-29 17:13)
    Janda jest zawajdana.
  • ~pyt.
    (2016-08-29 22:48)
    Boże, litości dla tej pani. Czy za czasów peło sztuka nie była sterowana? To dlaczego sztuka była tylko POprawna, a pieniądze można było dostać na film POkłosie, a nie np. na film o narodowym środowisku skazującym generała Nila? To niby ma być dowód na wolność pełowskiej sztuki?
  • ~AUTOR
    (2016-08-29 21:22)
    Jeżeli ludzie kultury się upolityczniają i zaczynają atakować polityków określonej opcji, nie poprzez właściwe sobie środki artystyczne ale wprost, przez manifestacje, wezwania do bojkotu, wywiady, manifestacje, trudno mieć pretensje do polityków, że zaczynają traktować artystów w kategoriach przeciwników politycznych.
  • ~inteligent
    (2016-08-29 17:04)
    Janda nie jest zadna artystka. Artysta to tworca intelektualny i duchowy. Janda byla, jesli juz, wykonawczynia, w politycznej materii, skazana na fanaberie rezysera. Jako aktorka nikomu nie jest do niczego potrzebna. Swiat potrzebuje reality. Niech odda przejete za pomoca Jakubiaka i Gronkiewiczowej nieruchomosci. Ona jest smieszna swoim "artystycznym" nadeciem i arogancja.
  • ~antysnob
    (2016-08-29 22:55)
    Dlaczego więc była pani kompletnie obojętna na złodziejstwo zdemoralizowanej władzy PO? Dlaczego była pani obojętna na krzywdę człowieka prostego, małego, biednego...? Teraz dopiera boli "krzywda" "elyt"? Czy POkłosie to dowód na sztukę wolną?
  • ~e-tam
    (2016-08-29 22:50)
    Otóż to. Dlatego artyści w najbliższą sobotę pod sztandarami KOD powinni tłumnie zaprotestować przecinko dzikiej reprywatyzacji warszawskich kamienic.
  • ~warszawiak
    (2016-08-29 17:53)
    A ja mam w du..pie to co Janda ma do POwiedzenia !
  • ~bul
    (2016-08-29 18:58)
    Aktorka,ktora brala profity za komuny, ma czelnosc sie wyPOwiadac!

Może zainteresować Cię też: