Filip Chajzer od początku mocno kibicował Michałowi Szpakowi. Po finale napisał:

Reklama

Akcja z jury to jest paranoja. Michał byłeś świetny. Natomiast jest sukces. Popek na Eurowizji. To wymagało odwagi:) PS. Panie Artur Orzech, jesteś Pan mistrz!

W podobnym zaniżone przez jurorów noty Szpaka skomentowała Kinga Rusin:

Trzecie miejsce dla Michała Szpaka w głosowaniu widzów na Eurowizji! BRAWO! GRATULACJE! A głosy jury? Cóż to czysta polityka. Muzyka miała tu drugorzędne znaczenie. To głosowanie pokazało kto z kim w Europie trzyma. Wnioski wyciągnijmy sami.

Kayah zaś pogratulowała naszemu reprezentantowi, choć nie kryła radości, że zwyciężczynią Eurowizji została Ukrainka Jamala:

Ogromnie się cieszę ,że wygrała Jamala, była bezkonkurencyjna! Muszę ją poznać! Michał też dał radę! Wielkie brawa za Wasze głosy! Spijcie dobrze!!!!!

Eva Minge komentując Eurowizję skrytykowała Polaków, za niedocenianie sukcesów rodzimych artystów:

Jak słyszę głosy krytyki ,że Michał Szpak jest taki czy owaki ,i że cóż to za festiwal itp ....a niektórzy nawet to chłopaka nie kojarzą ....to mysle sobie ,ze nigdy jako naród daleko nie zajedziemy . Przypominają mi sie moje początki ,schody hiszpańskie ,mocna ,fantastyczna reakcja mediów włoskich i lincz u nas w kraju "środowiska modowego ". Sympatyczny ,statystyczny Kowalski podchodził na ulicy i gratulował ,ze duma itp ,i że super ! A znawcy od tematu z krajowego "kółka różańcowego " wykręcali nosy z niesmakiem . Olałam ten dysonans pomiędzy publikacjami np. w La Republika a polskimi odpowiednikami ,bo wazne było dla mnie wtedy jak reaguje świat ,który jest kolebką mody . Miałam swoj cel i upór ....wygrałam pomimo wielu kamieni . Teraz mnie telepie jak słyszę te fochy środowiskowe na Szpaka ....a ja trzymam za chłopaka kciuki i uważam ,że fantastycznie sie odnalazł jak do tej pory i mam nadzieje ,ze kiedyś zarazimy się od Amerykanów zachwytem nad własnymi obywatelami i ich sukcesami na świecie . Duma Polaków z osiągnieć takiego Michała Szpaka i jemu podobnych powinna byc podsycana a nie gaszona ! Sukces jest zaraźliwy i potrafi zdopingować innych do działania .... Polak naprawdę potrafi !