Jarosław Kaczyński w jednej ze swoich ostatnich, medialnych wypowiedzi wyraźnie podkreślił, że Polska nie wywiąże się ze wcześniejszych zobowiązań i nie przyjmie do siebie żadnych uchodźców z Syrii. Zdaniem prezesa PiS bowiem, najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych obywateli. Taka postawa stoi w sprzeczności do tego, co głosi papież Franciszek, którego apele o pomoc dla uchodźców, są coraz częściej krytykowane w naszym kraju.

Reklama

Do negatywnych komentarzy, skierowanych pod adresem papieża, odniósł się Tomasz Kammel, który na swoim profilu napisał:

Papież jest idiotą, który nic nie rozumie i pomaga ciapatym. Polacy wiedzą najlepiej jak wielkie zagrożenie stanowią uchodźcy, chociaż nie przyjęli ani jednego. Po polskich miastach chodzą ludzie z opaskami, ewentualnie odprawiają msze w stylu faszystowskim, by potem krzyczeć o ZABIJANIU wrogów ojczyzny. Jakis bezmózg pali kukłę Żyda na środku miasta. Nie podoba mi się tooo!!!!!!!!!!!!Szczególnie dzisiaj chcę, żeby Polska znowu stała się tym krajem, z którego dumna byla cała Europa.

Niestety Facebook usunął ten wpis, tłumacząc swoją decyzję naruszeniem regulaminu serwisu, co zaskoczyło prezentera, który w opublikowanym filmiku tłumaczy:

Użyłem ironii, ale przede wszystkim piętnowałem ksenofobię, nietolerancję i brak gotowości do pomocy ludziom, którzy jej naprawdę potrzebują.

Reklama