Doniesienia o kolejnym ślubie Janusz Korwin-Mikke potwierdził w rozmowie z dziennik.pl. Zapytany o to, czy jako konserwatysta nie widzi problemu w tym, że wstępuje w związek małżeński, mając za sobą ślub kościelny z poprzednią żoną, odparł:

Reklama

To, że związek kościelny jest nierozerwalny, to wszyscy wiedzą, i ćwierć Polaków jest z tego powodu w takiej samej sytuacji. Mam się wygłupiać i twierdzić, że związek, z którego mam trójkę wspaniałych dzieci, "był nieważny od samego początku"? Mam przestać troszczyć się o matkę tych dzieci? W czym problem?

Poprzednia żona Korwin-Mikkego Małgorzata Szmit, z którą polityk ma troje dzieci, odmówiła komentarza na temat spraw prywatnych.

Janusz Korwin-Mikkę przysięgę małżeńską składał trzykrotnie. Pierwszą żonę poślubił w 1966 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego. Była to Ewa Mieczkowska, która po ślubie przyjęła nazwisko Mikke. Z tego związku polityk ma dwoje dzieci. Kolejny ślub, tym razem tylko kościelny, odbył się w 1973 roku z Małgorzatą Szmit, która urodziła politykowi czwórkę dzieci. Jak widać, Korwinn-Mikke postanowił spróbować szczęścia małżeńskiego po raz trzeci. Z obecną żoną ma 5-letnią córkę i 3-letniego syna.