Na ten dyskusyjny komentarz, Ziemkiewicz pokusił się przy okazji dyskusji na temat pomocy socjalnej i programu 500+:

Reklama

Macie rację, samotnym te 500 zł nalezy się jeszcze bardziej. Kłusownictwo seksualne pochłania kasę strasznie.

Komentarz Ziemkiewicza wywołał oburzenie internautów przekonanych, iż publicysta miał na myśli samotne matki. On sam wyjaśnia jednak, że w swoim komentarzu nie mówił o samotnych matkach, a samotnych ludziach w ogóle:

PO i jej nowoczesny klon starają się przelicytować PiS w tym, co jeszcze kilka dni temu potępiały jako populizm, idiotyzm, rujnowanie Polski i sponsorowanie patologii (z uporem twierdząc, że każda pomoc kierowana do uboższych zostanie przepita). Skomentowałem to krótko: tylko patrzeć, jak zażądają po 500 zł także dla par bezdzietnych. Parę osób zwróciło mi uwagę, że mogą się nie ograniczać tylko dla par. Odpisałem, że mają rację - samotnym tez się przyda, kłusownictwo seksualne pochłania przecież kupę kasy.

Teraz grono oburzonych słowami Ziemkiewicza powiększy się nie tylko o samotne matki, ale o wszystkich tak zwanych singli. Przypomnijmy, że to nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź publicysty. Jakiś czas temu, zasugerował na przykład, że każdy mężczyzna choć raz wykorzystał nietrzeźwą. Bronił także Billa Cosby'ego twierdząc, że molestowane przez gwiazdora kobiety same się o to prosiły.