Niedawno Figurski udzielił pierwszego wywiadu po chorobie. Rozmowa zostanie wyemitowana w Polsat News 2, jej fragmenty opublikował "Fakt":

Reklama

Jestem przewlekle chory od lat. Nigdy o tym nie mówiłem, nie miałem potrzeby. Uważałem, że zdobywanie popularności przez współczucie jest po prostu liche. Teraz to się zmieniło. Wiedząc już, czym grozi cukrzyca, uważam, że powinienem zrobić coś więcej: mówić o zagrożeniach i konsekwencjach, które niesie, bo jestem żywym tego przykładem. Na szczęście żywym.

Dziennikarz opowiedział także, jak pobyt w szpitalu wpłynął na jego podejście do życia:

Gdy się obudziłem, byłem w tak złym stanie, że prawie nic nie pamiętam. Dopiero potem dowiedziałem się, że byłem jedną nogą w grobie. Gdy byłem na stole operacyjnym, moi bliscy kilka razy usłyszeli, że to koniec. To był dla mnie niebywały szok. Nagle jesteś w świecie, gdzie wszystko dzieje się bardzo powoli. Jedyne co pozostaje to czas, który trzeba dobrze wykorzystać, by wrócić do dawnego świata. Dla mnie to gigantyczna lekcja pokory. Zawsze chciałem szybciej, lepiej, byłem niecierpliwy i działałem pod wpływem emocji. Teraz muszę ponieść konsekwencje albo karę i muszę uczyć się cierpliwości.

Całą rozmowę z Michałem Figurskim będzie można obejrzeć w Polsat News 2 w Drugi Dzień Świąt.