Bardzo osobistego wywiadu Andrzej Sołtysik udzielił magazynowi "Viva!". Dziennikarz opowiedział w nim o tym, jak znalazł się na życiowym zakręcie, do czego przyczyniła się jego była żona, Shadia Hasan:

Reklama

Ciągłe eventy, kabarety, zawsze umiałem podłączyć się do jakiejś imprezy. Miałem w samochodzie śpiworek i jak nie było wolnego pokoju w hotelu to podłoga. Żyłem jak w transie i coraz bardziej mnie to wyniszczało. Doszło do tego, że nie dawałem już rady prowadzić Dzień Dobry TVN. Miałem żonę i fantastyczne mieszkanie. Tylko że nie było w nim nawet garnka na zupę. Piekarnika użyłem raz, kiedy już się rozwodziliśmy, do podgrzania kebabu. Stołu również nie było. Zabrakło trzeciego pokoiku dla trzeciej osoby. To było cudowne mieszkanie, ale to nie był dom. 70-metrowa kawalerka dla dwóch osób, a ja chwaliłem się: nowoczesne, śmiałe, oryginalne. Moja była żona od dziecka wolała pracę i innego mężczyznę.

Sołtysik pocieszenia zaczął szukać w alkoholu:

Alkohol mnie dewastował: o rany boskie, co ja robiłem wczoraj? Przecież wypiłem tylko 2 piwa, a potem bania jedna, druga, trzecia. Alkohol po prostu mną rządził. Nawet nie chcę mówić, na jakie rzeczy sobie pozwalałem. Kończąc temat alkoholu - teraz w ogóle go nie ma, ani kropli. Ja i alkohol musieliśmy się rozstać.

Dziś Andrzej Sołtysik jest szczęśliwym mężem i ojcem. Jego trzecia żona, 25-letnia Patrycja, w sierpniu urodziła mu jego pierwsze dziecko.