Prezes klubu Warta Poznań skrytykowała jedną z rozważanych form programu "Rodzina 500+" która przewiduje, że dofinansowanie dostaną rodziny poniżej pewnego pułapu finansowego. Izabella Łukomska-Pyżalska uważa, że bogatsze rodziny nie powinny być dyskryminowane:

Reklama

Słychać już głosy, że te 500 złotych powinny dostać rodziny poniżej pewnego pułapu dochodów. Nie zgadzam się do końca z takim rozwiązaniem. Osobiście uważam, że rodziny bardziej zamożne, które płacą wysokie podatki w Polsce, również należy docenić. Projekt 500 złotych na każde kolejne dziecko nie powinien dyskryminować dzieci z jakiejkolwiek grupy społecznej. Nie można szufladkować dzieci, każde jest tak samo ważne, ciężko ustalić granice komu się coś bardziej należy, a komu mniej. - powiedziała w "Fakcie"

Dalej pani prezes przyznaje, że zdecydowała się na 6 dzieci, ponieważ było ją na to stać. Wciąż jednak uważa, że nawet zamożne rodziny, powinny dostać dofinansowanie na dzieci:

Wychowanie dzieci niesie za sobą tyle ukrytych kosztów, że każda otrzymana kwota wspiera domowe budżety i powinna choć w najmniejszym stopniu zachęcić do posiadania większej ilości potomstwa. Decydując się na tak liczną rodzinę, jaką obecnie posiadam, wzięłam pod uwagę wydatki, które będę musiała ponieść. Wychowanie szóstki dzieci to duża odpowiedzialność, także finansowa. Nie zdecydowałabym się na posiadanie tak licznej rodziny, gdyby nie było mnie na to stać. Natomiast, tak jak wcześniej wspomniałam, akurat w tym wypadku jestem zdania, że wszystkie rodziny powinny być traktowane równo, właśnie ze względu na rolę, jaką miał spełnić ten program, czyli zachęcania do powiększenia rodziny - skomentowała Izabella Łukomska-Pyżalska.

Reklama