O tych właśnie doświadczeniach, związanych z dyskryminacją, Mensah napisała książkę "Gorzka czekolada". W rozmowie z serwisem Newseria, prezenterka wyjaśnia, co chciała przekazać swoim czytelnikom:

Reklama

Chciałabym, żeby ta książka nie tylko była opowieścią o tym, że Polacy czasami są rasistami, a innym razem patrzą głodnym okiem na egzotyczną dziewczynę. Zależało mi, aby pokazać, jakim jesteśmy społeczeństwem, czy faktycznie jesteśmy otwarci, czy nie do końca.

Omenaa przyznała, że w książce nie zabraknie jej własnych trudnych przeżyć:

Jak przeczytacie tę książkę, to zobaczycie, że czasami łza się może zakręcić w oku. Jak czytałam o tych niektórych sytuacjach, które dotyczyły mojego dzieciństwa, to nie było mi miło. Teraz na to oczywiście spoglądam z perspektywy wielu lat, doświadczenia zawodowego, znajomości naszego społeczeństwa- powiedziała autorka książki "Gorzka Czekolada"

Prezenterka ma nadzieję, że jej książka zmieni nieco nastawienie polskiego społeczeństwa do inności, bowiem jej zdaniem wciąż mamy problem z tolerancją:

Jeśli to się dzieje w XXI wieku, pisze do mnie mama i pyta, jak ma pomóc dziecku, bo nie chce chodzić do szkoły, to ja wtedy mówię: "Boże, minęło 30 lat i nadal jest to samo". To wina rodziców, bo nie mówią dzieciom o tym, że świat jest kolorowy, że nie wszystko ma taki sam odcień, że każdego człowieka trzeba dobrze traktować, niezależnie od tego, jak wygląda i co robi. I zanim się wyda osąd, trzeba się przez chwilę zastanowić, czy powinnyśmy to robić. To jest moja wielka prośba- apeluje gwiazda