Goforworld.com to prowadzony przez Jarosław Kuźniara serwis o podróżach i jednocześnie miejsce w sieci, gdzie działa jego biuro organizujące wyjazdy typu background tours.

Reklama

Zachęcamy do schodzenia z tych najpopularniejszych turystycznych szlaków i odkrywania nowych miejsc, lokalnych zwyczajów, historii i kultury inaczej niż proponują to przewodniki. Chcemy, by uczestnicy tych podróży mogli się czegoś nauczyć, zobaczyć coś wyjątkowego i by wracali z nich bogatsi o kolejne doświadczenia – mówi Kuźniar. W każdym wyjeździe organizowanym przez dziennikarza uczestniczy kameralna grupa licząca maksymalnie 10-12 osób, której pilotem jest znawca danego regionu.

Na Syberię jedzie z nami Michał Książek – podróżnik, kulturoznawca, ornitolog i reportażysta, który doskonale zna ten teren. Dzięki niemu nawet te ponad dwa dni, które spędzimy w kolei transsyberyjskiej przemieszczając się z Moskwy do Nowosybirska, będą okazją do tego, by czegoś się dowiedzieć. Michał opowie o białym oceanie za oknem i rdzennych mieszkańcach tych ziem, pokaże, gdzie przebiega granica między Europą i Azją, a także którędy wędrowały kolumny syberyjskich zesłańców – wymienia Kuźniar.

Po krótkim pobycie w Nowosybirsku uczestnicy wyprawy wyruszą do Jakucka. W planie jest między innymi ekspedycja w górę Leny, częściowo po lodzie zamarzniętej rzeki, odwiedziny w bazie pasterzy koni, tropienie zwierząt, lekcja języka jakuckiego, wizyta na targu rybnym i w lokalnym teatrze. Wszystko to będzie można śledzić na bieżąco dzięki relacjom publikowanym na goforworld.com oraz na kontach Jarosława Kuźniara na Twitterze i Facebooku.

Dziennikarz razem ze swoim biurem planuje już następne wyprawy. W czerwcu kierunkiem podróży będzie Islandia pod przewodnictwem kulturoznawcy profesora Dariusza Rotta oraz Tomasza Wasilewskiego, geografa i meteorologa znanego z TVN Meteo. Jesienią Kuźniar zamierza z kolei zorganizować wyjazd do Japonii, a w 2016 r. – do Urugwaju, Indii i nad Bajkał.

Reklama