Swoją historię, Dickinson opowiedziała w rozmowie z "Entertainment Tonight". Ikona modelingu wyznała, że Billa Cosby'ego poznała w 1982 roku, kiedy to miała wystąpić w popularnym sitcomie "The Bill Cosby Show". Janice miała wówczas 27 lat. Swoje spotkanie z aktorem wspomina tak:

Reklama

Podał mi wino i pigułkę. Następnego ranka obudziłam się bez pidżamy i pamiętałam, że zanim straciłam przytomność, byłam molestowana seksualnie przez tego mężczyznę.

Czytaj także: Bill Cosby oskarżony o gwałt. Poproszony o komentarz wymownie milczał

Janice twierdzi, że zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, by wesprzeć pozostałe kobiety, które ujawniły, iż zostały zgwałcone przez Billa Cosby'ego.

Dickinson miała na myśli dziennikarkę Joan Tarshis, która trzy dni temu wyznała, że jako młoda, aspirująca aktorka, była dwukrotnie seksualnie wykorzystana przez Billa Cosby'ego. Tydzień temu zaś, podobne oskarżenie wobec 77-letniego aktora rzuciła artystka, Barbara Bowman.

Reklama

Bill Cosby z oskarżeniami o gwałt i molestowanie seksualne ma do czynienie od kilku lat. Dotychczas jednak, aktor ani razu nie został oskarżony.

Sam gwiazdor konsekwentnie odmawia komentowania sensacyjnych doniesień. Trzy dni temu, jego prawnik wystosował do mediów następujące oświadczenie:

Pan Cosby nie zamierza komentować tych oskarżeń, by nie dodawać im powagi. Chcemy podziękować wszystkim fanom, którzy wspierają aktora i zapewnić ich, że mając 77 lat, jest w doskonałej formie.