Na swoim profilu na Facebooku, Doda napisała, że "Miasto 44" zrobiło na niej tak ogromne wrażenie, że o obejrzeniu filmu stała się inną osobą:

Reklama

Film "Miasto 44" zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że od jakiegoś czasu nie jestem już tą samą osobą. Nie przechadzam się już bezmyślnie ulicami Warszawy.. Polecam ten film szczególnie młodym ludziom. JEŻELI macie w sobie choć odrobinę wrażliwości, wychodząc z kina spojrzycie na wszystko, a zwłaszcza na nieżyjących rodaków, z wielkim szacunkiem i dumą. Chciałabym, żebyśmy mogli tak na siebie spojrzeć.. Nie życzę nam wojny, tylko odrodzenia postawy, którą należy w sobie pielęgnować, podobnie jak i wspomnienia o tamtym czasie.

Doda twierdzi, że temat Powstania Warszawskiego bardzo ją interesuje, dlatego zamierza angażować się w akcje, mające na celu podtrzymywanie pamięci o tamtych wydarzeniach:

Przeczytałam dwie książki o Powstaniu Warszawskim, szereg wywiadów, odwiedziłam fantastyczne muzeum i postanowiłam ruszyć głową ..... i pędzlem. Właśnie maluję terenową grę edukacyjną dla dzieci "Luneta Czasu i Powstanie Warszawskie", organizowaną na terenie Uniwersytetu Warszawskiego:) Mam nadzieję,że się przyda;)