Kiedy w mediach pojawiły się pierwsze informacje mówiące o tym, że Kora cierpi na nowotwór, fani piosenkarki drżeli o jej zdrowie. Artystka na jakiś czas wycofała się z mediów i aktywności zawodowej, by skupić się na walce z chorobą. Na szczęście okazało się, że jej siła i determinacja, pozwoliły na powrót do zdrowia.

Reklama

Kora gościła ostatnio na na antenie radia RMF FM. W audycji Darka Maciborka wyznała, że wraca do zdrowia i zawodowej aktywności:

W tej chwili czuję się super. Uważam, że choroba została spacyfikowana, ale na pewno nie można mówić o zwycięstwie, bo ja tak w ogóle w takich kategoriach do tego nie podchodzę. Ona była, ona jest, ona być może będzie. Ja poddaję się rutynie życia codziennego. Jestem totalnie podporządkowana lekarzom i w ogóle o tym nie myślę. Właściwie ja teraz mam taki relaks, który jest wymuszony, ale bardzo się cieszę tym czasem. Odpoczęłam. W końcu to był dla mnie taki przetrwalnikowy czas. Więcej miałam odpoczynku niż pracy. Z wiosną wychodzę, mam dużo energii psychicznej, gorzej z fizyczną, ale też jest coraz lepiej. Podziwiam świat, ten cud. Jeżeli w coś wierzę, to jest to na pewno przemiana. Może to banalnie brzmi, ale tak jest. Dzisiaj patrzyłam w niebo, które było tak przecudowne i piękne. Takie właśnie rzeczy mnie cieszą.