Tuż przed niedzielnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem portalu fronda.pl, wystosowała apel do katolików, którzy jej zdaniem nie powinni wspierać akcji Jerzego Owsiaka:

Reklama

Jeśli nie chcecie Państwo, aby wasze pieniądze szły na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację, to nie wspierajcie WOŚP. Miejmy odwagę odmówić Owsiakowi! (...) Tam jest dużo młodzieży, która bierze w tym udział z dobrymi intencjami, nie mając szerszej wiedzy o kontekście działań Owsiaka. Ale apeluję do tych młodych ludzi, by nie budowali sobie bożka, bo to człowiek, który zwalcza Kościół, chrześcijaństwo, a poniekąd też ich samych

Słowa Krystyny Pawłowicz oburzyły wiele osób. Jako jedna z pierwszych odpowiedziała na nie Monika Olejnik. Dziennikarka zarzuciła posłance robienie polityki nienawiści wobec WOŚP. Zdanie Olejnik podziela także Michał Piróg.

Znany tancerz i choreograf, na swoim profilu na Facebooku napisał krótki, acz dosadny apel do Krystyny Pawłowicz:

Pani Poseł nie wiem kto pani dał prawo głosu bo zapewne nie był to Bóg nie wiem kto z Pani zrobił posła bo na bank nie Bóg. wiem czego jeszcze nie zrobił. Na 100į nie obdarzył Pani rozumem. Coś dali zatem ludzie a czegoś nie dał Bóg… kogo szanować winnaś kobieto no kogo?