Do grona najbardziej zagorzałych przeciwników Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy należą środowiska kościelne oraz prawicowi publicyści i dziennikarze. Tymczasem zdaniem filozofa Kamila Sipowicza, który prywatnie jest mężem Kory, ta nagonka na jest niezrozumiała, bowiem swoją aktywnością Owsiak realizuje nauki Jezusa:

Reklama

Potrzebne są takie inicjatywy. Dziwię się, że prawica się temu przeciwstawia, bo Owsiak i WOŚP realizuje to, co głosił Jezus. Starają się wspierać dzieci, ludzi starszych, samotnych. Owsiak moim zdaniem zasługuje na Nagrodę Nobla, nie wiem skąd się bierze to błoto, które się na niego rzuca - stwierdził Sipowicz w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i".

W ostatnim czasie media informują, iż Kora jest aktualnie w trakcie walki z ciężką chorobą. Te osobiste doświadczenia jej męża, także mają wpływ na jego ocenę tego, co dla polskich szpitali robi Jerzy Owsiak:

Sam niestety z przyczyn osobistych mam kontakt ze szpitalami. Są to biedne instytucje, dlatego inicjatywa Jurka jest potrzebna - ocenił Sipowicz.