Kariera Maćka Musiała zaczęła się od serialu "Rodzinka.pl". Początkowo jego honorarium za rolę w komediowej produkcji nie było imponujące, jednak wraz ze wzrostem jego popularności, w górę poszybowała także gaża nastolatka:

Za dzień zdjęciowy Musiał dostaje kilka tysięcy. Kiedy zaczynał, dostawał 700 złotych za dzień zdjęciowy. Dziś ma ponad 3 tysiące. - powiedziała w rozmowie z "Fleszem" osoba z produkcji serialu.

Magazyn podaje, że Musiał spędza na planie jednego sezonu ok 20 dni, co daje mu kwotę 60 tys. złotych zarobioną w zaledwie pół roku.

Kolejny źródłem dochodu młodego aktora są chałtury. Jak podaje "Flesz", ostatnio za poprowadzenie imprezy wraz ze swoim serialowym ojcem, Tomaszem Karolakiem, jednorazowo zgarnął 20 tys. złotych. Magazyn wylicza także kolejne zarobki: 60 tys. za rolę Jaśka Meli w filmie "Mój biegun", 3 tys. złotych za każdy odcinek "The Voice of Poland" oraz zapewne niemałe wynagrodzenia za dubbing dwóch filmów rysunkowych.

Musiał jest dziś jedną z najbogatszych gwiazd młodego pokolenia. Nie ma konkurencji. Nikt z nastoletnich aktorów nie depcze mu po piętach. Jeśli ktoś ma zagrać syna w serialu, pierwsza myśl producenta to: Musiał. - powiedział w rozmowie z "Fleszem" menadżer gwiazd.